تبلیغات
home2015 - با پرنده‌های کتاب در شهر آفتاب
درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندها

نویسندگان

آمار وبلاگ

Admin Logo
themebox

با پرنده‌های کتاب در شهر آفتابمفیدستان:

سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی كتاب تهران آغاز به‌كار كرد


با پرنده‌های کتاب در شهر آفتاب


کودک و نوجوان > فرهنگی – اجتماعی – خبر > کتاب‌ها بال دارند و مثل پرنده ‌می‌شود با آن‌ها پرواز کرد. کتاب می‌تواند بخشی از اضطراب‌ها‌ی ‌ما را کم کند؟

سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «یک کتاب بیش‌تر بخوانیم!» از ۱۳ اردیبهشت ۹۶ در شهرآفتاب آغاز به‌كار كرد و تا ۲۳ اردیبهشت فرصت دیدار با كتاب‌ها و پدیدآورندگان در ‌این نمایشگاه فراهم است. انجمن فرهنگی ناشران كودك و نوجوان، مسئول بخش كودك و نوجوان این نمایشگاه است و در سرای اهل قلم برنامه‌های متنوعی تدارك دیده است.

كاظم طلایی، مدیر سرای اهل قلم سالن كودك و نوجوان، در این باره به دوچرخه می‌گوید: «امسال رویكرد تشویق بچه‌ها به كتاب‌های علمی و سرگرمی را دنبال می‌كنیم؛ چون در این زمینه‌ آثار مناسب با هویت ایرانی كم‌ داریم. به‌خاطر همین هرروز نشست‌هایی با حضور صاحب‌نظران و بانگاهی به این دو رویكرد برگزار می‌شود.»

او به نگارخانه‌ای كه برای نخستین‌بار در بخش كودك و نوجوان برپا شده اشاره می‌كند و می‌گوید: «در بخش نگارخانه، نمایشگاه «تصویرسازی غیرداستانی» داریم كه نوجوانان می‌توانند از آن بازدید كنند و با فرآیند تولید آثار تصویری كتاب‌های علمی آشنا شوند.»

  • كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان در نمایشگاه

كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان هم امسال با ۷۶۰ عنوان كتاب حضور دارد. جعفر عبدی، مدیر نظارت بر چاپ و توزیع محصولات كانون به دوچرخه می‌گوید: «امسال در نمایشگاه، مربیان با سابقه‌ی كانون حضور دارند و به كودكان و نوجوانان و خانواده‌هایشان درباره‌ی انتخاب كتاب مشاوره‌ می‌دهند.»

عبدی درباره‌‌ی كتاب‌های چاپ اول می‌گوید: «امسال ۱۶۶ عنوان كتاب چاپ اول داریم و حدود ۲۷۲ عنوان كتاب هم در سال ۹۵ تجدید چاپ كرده‌ایم.»

  • نشست‌های انجمن نویسندگان كودك و نوجوان

انجمن نویسندگان كودك و نوجوان هم، نشست‌هایی را در سرای اهل قلم سالن كودك و نوجوان برگزار می‌كند. عزت‌الله الوندی، دبیر این انجمن می‌گوید: «روز ۱۴ اردیبهشت، نشست «كودك و سرگرمی» با حضور ناهید مهدوی، فرزانه بابایی و من برگزار می‌شود. ساعت برگزار این نشست ۱۰/۱۵تا ۱۲/۱۵خواهد بود.

اما نشست بعدی روز ۱۸ اردیبهشت با موضوع «تولید كتاب‌های علمی» است كه مجید عمیق، محمود سالك و صالحی طالقانی مهمان‌های آن هستند.

روز ۲۰ اردیبهشت و از ساعت ۱۰ تا ۱۳ هم كارگاه «ساخت كاراكتر در ادبیات كودك» را داریم كه حدیث لزر‌غلامی و حسین شیخ‌الاسلامی آن را برگزار می‌كنند. البته نشست‌ها و كارگاه‌های دیگری هم هست كه در روزهای دیگر نمایشگاه برگزار می‌شود.»

  • بازار جهانی كتاب و نویسندگان كودك و نوجوان

در نمایشگاه كتاب در بخش بازار جهانی كتاب هم نشست‌هایی با حضور نویسندگان كودك و نوجوان برگزار خواهد شد. شاید دوست داشته باشی بدانی كه بخش بازار جهانی کتاب را مؤسسه‌ی نمایشگاه‌های فرهنگی ایران اداره می‌كند. این بخش برای شناساندن بهتر ظرفیت‌های صنعت نشر كشور و مراودات فرهنگی در عرصه‌ی بین‌المللی فعال است.

یكی از نشست‌های تخصصی در بخش جهانی بازار كتاب، روز ۱۹ اردیبهشت به موضوع «ادبیات كودك و نوجوان» اختصاص دارد. در این روز مصطفی رحماندوست و محبوبه نجف‌خانی، ساعت ۱۱ تا ۱۳حضور دارند.

فرهاد حسن‌زاده و مهدی رجبی هم ساعت ۱۴ تا ۱۶ و محمدرضا شمس، آتوسا صالحی و غلامرضا حیدری‌ابهری ساعت ۱۶ تا ۱۸ همان روز به بحث درباره‌ی آن موضوع می‌پردازند.

گفتنی است فرهاد حسن‌زاده نویسنده و مسئول بخش ادبیات هفته‌ی دوچرخه علاوه بر بخش جهانی بازار كتاب در نشر افق روز چهارشنبه ساعت ۱۶تا ۱۷ و در انتشارات پرتقال در۱۶ اردیبهشت ساعت ۱۶ تا ۱۷ حضور دارد.

برای رسیدن به نمایشگاه كتاب می‌توانید از خط یک مترو استفاده كنید. البته در بعضی میدان‌های شهر اتوبوس‌های نمایشگاه كتاب تهران هم مستقر شده‌اند.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

شازده کوچولو تو کتاب آمده بود که مارهای بوآ شکارشان را همین جور درسته قورت می‌دهند بی این که شگفت انگیز سخنان حکیمانه ☆خبر خوش برای دوست داران پرنده های خانگی کانال تلگرامی نگهداری طیور خانگی افتتاح شدپیش دبستانی سه ستاره فرشته ها تنها مهدکودک سه ستاره و پیش دبستانی نمونه شهر میانه ۞ وإِن یَکادُ الّذینَ بهترین کتابهایی که خوندمروند سالی یکبار به روز کردن اینجا اگر هر سال برقرار باشد، من راضی ام با این وضعیت زیباترین شعرهایی که تا به حال خوندمبا پرنده‌های بی وطن بپر روی خطّ صاف زندگی نکن وزن زندگی صدای قلب توست فاعلاتُ رنگ آمیزی طرح کتاب تنها مهدکودک سه ستاره و پیش دبستانی نمونه شهر میانه ۞ وإِن یَکادُ الّذینَ عکس طبیعت، عکس های طبیعت، تصاویر طبیعت، …تکرار واترگیت برای ترامپ؟ دست‌نوشته‌های رئیس نشان می‌دهد دونالد ترامپ، در تازه های ادبیتازه های ادبی ارائه مطلب در این وبلاگ به معنی تایید یا رد دیدگاه ها نیستشهروند در باغ یک رستوران در خیابان سامانی شهر دوشنبه با سه جوان برگزار کننده جشنواره بین رزاق مأمون گزارش نامۀ افغانستان آوازه است سفیر احمد میرویس ناب در مشورت معاون وزارت خارجه نصیر اندیشه در فکر جابجایی یک نفر از افراد همشهری آنلاین با پرنده‌های کتاب در شهر آفتاب صاحب‌خبر › › › باپرندههای با پرنده‌های کتاب در شهر آفتاب گزارش تاریخ از یک سنگ با پرنده‌های کتاب در شهر آفتاب با پرنده‌های کتاب در شهر آفتاب › › › با پرنده‌های کتاب در شهر آفتاب اخبار با پرنده‌های کتاب در شهر با پرنده‌های کتاب در شهر آفتاب › › › › با پرنده‌های کتاب در شهر کتاب تهران با شعار «یک کتاب بیش‌تر کتاب در شهر آفتاب با پرنده‌های کتاب در شهر آفتاب پرنده‌های مهاجر در طلوع آفتاب عکس پرنده‌های مهاجر در طلوع آفتاب عکس پرنده‌های مهاجر در طلوع آفتاب عکس مسابقه ماشین‌های دست ساز که پرواز مسابقه ماشین‌های دست ساز که پرواز مسابقه ماشین‌های دست ساز که پرواز مسابقه ماشین‌های دست ساز که پرواز مسابقه ماشین‌های دست ساز که پرواز مسابقه ماشین‌های دست ساز که پرواز با نخستین درددر من زندانیِ ستمگری با نخستین درددر من زندانیِ ستمگری با نخستین درددر من زندانیِ ستمگری با پرنده‌های کتاب در شهر آفتاب با پرنده‌های کتاب در شهر آفتاب جستجو وبلاگ › › باکتابدرشهرآفتاب با پرنده‌های کتاب در شهر با پرنده‌های کتاب در شهر آفتاب با پرنده‌های کتاب در شهر با پرنده های کتاب در شهر آفتاب خبر کتاب ها بال دارند › › پرندههایکتابشهر با پرنده های کتاب در شهر با پرنده های کتاب در شهر آفتاب با پرنده های کتاب در شهر با پرنده‌های کتاب در شهر آفتاب مفیدستان › با پرنده‌های کتاب در شهر آفتاب با پرنده‌های کتاب در شهر آفتاب کودک و نوجوان فرهنگی با پرنده‌های کتاب در شهر آفتاب وبلاگ › › › پست با پرنده‌های کتاب در شهر آفتاب به صورت پست با پرنده‌های کتاب در شهر آفتاب با پرنده‌های کتاب در شهر آفتاب › › خبر کتاب‌ها بال دارند و مثل پرنده ‌می‌شود با آن‌ها پرواز با پرنده‌های کتاب در شهر با پرنده‌های کتاب در شهر آفتاب › › › با پرنده‌های کتاب در شهر آفتاب  با پرنده‌های کتاب در شهر شود با آن‌ها پرواز کرد کتاب اردیبهشت کتاب در شهر آفتاب › › با پرنده‌های کتاب در شهر تور گردشگری کتاب در شهر آفتاب پاسخ های كتاب ریاضی ششم عكس های كتاب اجتماعی هفتم عكس های كتاب عشق شیرین فایده های كتاب خوانی شعر های كتاب فارسی پنجم تمرین های كتاب عربی تازه های كتاب نقاشی های كتاب داستان

مطلب با پرنده‌های کتاب در شهر آفتاب در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :با پرنده‌های کتاب در شهر آفتاب
http://mofidestan.ir/%d8%a8%d8%a7-%d9%be%d8%b1%d9%86%d8%af%d9%87%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8-%d8%af%d8%b1-%d8%b4%d9%87%d8%b1-%d8%a2%d9%81%d8%aa%d8%a7%d8%a8/

نوشته شده توسط :نویسنده Ž
یکشنبه 14 خرداد 1396-03:06 ق.ظ
نظرات() 

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر